Rejestracja »
Przejdź do portalu

Nowe galerie

Strona główna » Budujemy wioskę

Budujemy wioskę

3 parafie i 1 nowy dom!

3 parafie i 1 nowy dom!

Myślenice, Mosina, Buk… Co łączy te trzy miasta? Przede wszystkim wspaniałomyślni, otwarci na potrzeby bliźnich mieszkańcy! Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi z tych miast udało się zebrać ponad 6 kilogramów srebrnego złomu, co pozwoli na budowę kolejnego domu w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia. Dotychczas w Wiosce zamieszkało 500 filipińskich rodzin poszkodowanych przez tajfun.czytaj całość »

Liczy się każdy gram!

Liczy się każdy gram!

Czy wiesz, że za 6 kg srebrnego złomu (porwanych łańcuszków, kolczyków nie do pary, powyginanych łyżeczek) można wybudować dom dla ofiar tajfunu na Filipinach? Przejrzyj swoje szuflady i namów innych do pomocy, dołączając do akcji "srebro na wagę złota"!czytaj całość »

1/4 nasza!
misje zagraniczne

1/4 nasza!

To była pasjonująca przygoda przygotowywania przedstawienia, ciągłych korekt w scenariuszu, buntu Julii, że „tego nie zaśpiewa”, mojego mandatu od straży miejskiej za złe parkowanie (musiałem zdążyć na próbę;), (…) i wreszcie przedstawień na scenie Centrum Łowicka w Warszawie.czytaj całość »

Wreszcie w domu!
misje.profeto.pl

Wreszcie w domu!

Pierwszych 38 rodzin zamieszkało już w „naszej wiosce” – Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia. Budowana jest dla ofiar tajfunu Sendong, który uderzył w nocy z 16 na 17 grudnia 2011. Dzięki naszym dobroczyńcom (kolędowanie, zbiórki, wpłaty indywidualne) udało nam się, do tej pory, sfinansować budowę 3 domów!czytaj całość »

Serce dla Filipin
misje zagraniczne

Serce dla Filipin

W Święto Trzech Króli w kościele parafialnym w Łapanowie odbyła się akcja „Serce dla Filipin” połączona z koncertem kolęd. Celem przedsięwzięcia była pomoc dla ofiar tajfunu Sendong, który pod koniec 2011 r. spustoszył m.in. Cagayan de Oro City, gdzie pracują Księża Sercanie.czytaj całość »

Budujmy razem!
misje zagraniczne

Budujmy razem!

Ciągle kilka tysięcy rodzin mieszka w tymczasowych chatkach, często bez regularnych dostaw wody i prądu. Ich cierpliwość i wytrzymałość psychiczna jest na krawędzi tolerancji. Straty materialne (infrastruktury i w rolnictwie) szacowane są w granicach 1 biliona pesos. Prawie 9000 rodzin pozostało bez dachu nad głową.czytaj całość »

Tajfun zabójca

Tajfun zabójca

Oficjalnie mówi się o 1259 ofiarach, które utonęły w powodzi lub zostały zasypane błotną mazią zsuwającą się z gór. Wielu zabitych nie zostało wcale odnalezionych, bo woda porwała ich ciała w morskie głębiny. Tych zagonionych jest ponad 600.czytaj całość »

Pozycji: 7, strona 1 z 1

Subskrypcja RSS

Copyright © Polska Prowincja Księży Najświętszego Serca Jezusowego 2012
Wszelkie prawa zastrzeżone